Kategoriler
Ailece Oyun Oynamanın Faydaları

Ailece Oyun Oynamanın Faydaları

10.02.2020
Oyun ailece oynandığında iletişim ve sosyallik açısından büyük fayda sağlar. Geçmiş anılarınıza geri döndüğünüzde en güzel anılarımız anne babamızla geçirdiğimiz kaliteli oyun zamanlarıdır.

Oyun ailece oynandığında iletişim ve sosyallik açısından büyük fayda sağlar. Geçmiş anılarınıza geri döndüğünüzde en güzel anılarımız anne babamızla geçirdiğimiz kaliteli oyun zamanlarıdır. Ailenizle oynarken de oyundan keyif alıyorsanız, çocuklar bunun farkına varır. Eğer siz eğleniyorsanız onlar da eğlenir. Çocuklarınızla oyunlar oynayın çünkü bu aile bağlarını güçlendirir. İster yeni bir oyun öğrenin ister eski bir oyunu oynayın, çocuklarınızı sizinle oyun oynarken geçirdikleri mutlu zamanı hep hatırlayacaktır. İş hayatının yoğunluğundan ötürü aileyi ihmal etmek ve hayatın en büyük eğlencelerinden birini kaçırmak çok kolaydır. Birlikte oyun oynamak çoğu kez birbirinizle konuşmanızı gerektirir. Ve bu büyük bir artıdır!

*Birlikte oyun oynayın çünkü bu eğlencelidir. Disiplini biraz gevşeterek ve çocukların eğlencesine katılın! Oyun oynamak çocuklara güvenli bir ortamda kazanmanın keyfini ve kaybetmenin hüznünü yaşama imkanı verir. Hem kazanmayı hem de kaybetmeyi öğrenirler. Ve bunu oyunu kazanan ve kaybeden kardeşleri ve ebeveynleri ile birlikte öğrenirler. Ya da bir masa oyunu öğrenirken, çocuklar ilk olarak talimatları okumanın değerini kavrar. Kurallar kesindir ve çocuklar sadece bunları öğrenmekle kalmaz ayrıca ilerleyen zamanlarda yeniden göz atarlar. Sizin unuttuğunuz kuralları daha sonra şiddetle hatırlar. Aile ile masa oyunları oynamak çocukları diğer çocuklarla masa oyunları oynama konusunda da teşvik eder. Oyunlar eğiticidir. zihnimizi uyanık tutmamıza yardımcı olur. Genç ya da yaşlı herkes konsantrasyon ve düşünme becerilerini geliştirir. Çift olarak oyun oynamanın önemini unutmayın. Televizyonu kapatın ve birlikte OYUN oynayın! İletişiminiz ve ilişkinizde göreceğiniz gelişmeler sizi şaşırtacaktır.

 

Elif Koç Ünaldı

Uzman Eğitimci Yazar

BLOG ARA
BLOG KATEGORİLERİ
POPÜLER BLOGLAR